Super mamici cu nazdravani de pitici
Bun venit!Te rugam,ajuta-ne sa crestem mari,dand click pe ''inregsitrare'' ! Vei urma toti pasii de la inregistrare,apoi vei fi un membru de-al nostru! Vom creste cu un membru mai mult!Multumim ca ne ajuti sa crestem,ca esti alaturi de noi in fiecare zi!
Sau,daca esti un membru deja,conecteaza-te si vino sa mai discuti cu noi! Distractie placuta alaturi de mamici , tatici si nu numai!
Ultimele subiecte
» RETETE DELICIOASE
13th August 2011, 13:14 Scris de Paco

» Ai calculator, ai probleme !
21st Aprilie 2011, 08:26 Scris de Paco

» o zi frumoasa!
1st Aprilie 2011, 01:39 Scris de irina

» Cum iti petreci ziua de azi?
1st Aprilie 2011, 01:37 Scris de irina

» Prezenta in forum
1st Aprilie 2011, 01:31 Scris de irina

» la o cafea (3)
29th Martie 2011, 20:36 Scris de irina

» Plec acum dar revin mai tarziu
28th Martie 2011, 20:58 Scris de irina

» Ce te-a suparat azi?
28th Martie 2011, 20:57 Scris de irina

» Simbolul zilei de azi
28th Martie 2011, 20:56 Scris de irina

Radio Zu
ceas
Top postatori
irina (810)

lacramioara (734)

Catalina (728)

raluca (411)

Clarisa (349)

sorina (307)

criss (151)

carmen (124)

Eva (111)

bebelusha18 (71)

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 8, 11th August 2010, 00:14
August 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Conectare

Mi-am uitat parola

Vrem a crestem mari!Votati-ne!!!!
Clubul mamicilor super, taticilor si nu numai Top66 Statistici

Rugaciuni pentru familie

In jos

Rugaciuni pentru familie

Mesaj Scris de lacramioara la data de 13th August 2010, 20:57

Crezul

Cred intru Unul Dumnezeu, Tatal Atottiitorul,
Facatorul cerului si al pamantului, vazutelor tuturor si nevazutelor.
Si intru Unul Domn Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,
Unul-Nascut, Carele din Tatal S-a nascut mai inainte de toti vecii.
Lumina din Lumina,
Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat, nascut, iara nu facut;
Cel de o fiinta cu Tatal, prin Carele toate s-au facut;
Carele pentru noi oamenii si pentru a noastra mantuire
S-a pogorat din ceruri si S-a intrupat de la Duhul Sfant si din Maria Fecioara,
Si S-a facut om;
Si S-a rastignit pentru noi in zilele lui Pontiu Pilat si a patimit si S-a ingropat;
Si a inviat a treia zi, dupa Scripturi;
Si S-a inaltat la ceruri si sade de-a dreapta Tatalui;
Si iarasi va sa vina cu slava, sa judece viii si mortii,
A caruia imparatie nu va avea sfarsit.
Si intru Duhul Sfant, Domnul de viata Facatorul,
Carele de la Tatal purcede, Cela ce impreuna cu Tatal si cu Fiul este inchinat si slavit,
Carele a grait prin prooroci.
Intru Una, Sfanta, Soborniceasca si Apostoleasca Biserica;
Marturisesc Un Botez, spre iertarea pacatelor;
Astept invierea mortilor;
Si viata veacului ce va sa vie.
Amin!
lacramioara
Administrator
Administrator

Data nasterii : 29/08/1979
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 38
Localizare : Petrila jud HD
Stare de spirit : optimista

Sus In jos

Re: Rugaciuni pentru familie

Mesaj Scris de irina la data de 13th August 2010, 20:59

Rugaciunea Inimii

"Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai mila de mine,
pacatosul."

Aceasta rugaciune, cunoscuta în Ortodoxie ca rugaciunea inimii sau rugaciunea
lui Iisus este unul din cele mai importante mijloacele de a ne curati inimile si de a ne
apropia de Dumnezeu. Ea cuprinde în sine o întreaga teologie si ne aseaza într-o
relatie corecta cu Dumnezeu. Când spunem …

"Doamne…" înseamna ca-L recunoastem pe Isus Hristos ca Împarat al
universului si Stapân al nostru.

"Iisuse… " înseamna ca recunoastem ca Dumnezeu Întrupat, ca Unul
care a luat natura noastra omeneasca pentru a ne da o natura Dumnezeiasca.

"Hristoase…" înseamna ca-L recunoastem ca Mântuitor, ca Unsul,
Mesia care a venit în lume ca sa ne scape din starea de pacat si dusmanie cu Dumnezeu.

"Fiul lui Dumnezeu…" înseamna ca recunoastem Dumnezeirea Lui si
relatia Lui cu Dumnezeu Tatal.

"ai mila de mine…" înseamna ca ne apropiem de El cu umilinta,
apelând nu la drepturile noastre ci la îndurarea lui. Ne apropiem de El cu teama, dar si
cu speranta, pentru ca El este un Dumnezeu îndurator si iubitor de oameni.

"pacatosul…" este recunoastere starii noastre de pacat, este
atitudinea de pocainta si umilinta, recunoasterea ca nu ne apropiem de El prin meritele
noastre, ci ca avem disperata nevoie de ajutor.

Sfintii ne recomanda sa avem întotdeauna aceasta rugaciune în strafundul
inimii noastre, si sa o aducem adesea la suprafata prin rostirea ei cât mai frecventa.
Dar în acelasi timp, cuvintele ei nu trebuie rostite în mod mecanic, ci cu o participare
a întregii noastre fiinte. Astfel rugaciunea nu mai este "o activitate"
exterioara, ci noi însine devenim rugaciune. Sf. Teofan Zavorâtul ne spune ca în
adevarata rugaciune mintea se coboara în inima, în loc sa hoinareasca aiurea.

Pentru a ne feri de greseala de a crede ca aceasta rugaciune ar fi o formula
magica, sfintii ne învata ca putem folosi diferite variante ale acestei rugaciuni, cât
si alte rugaciuni asemanatoare care ne ajuta sa ne curatim si sa ne apropiem de Dumnezeu.
Putem spune "Doamne Iisuse ai mila de mine", sau "Ai mila de mine,
pacatosul." Puterea nu este în cuvintele noastre ci în Numele Lui. Concentrarea nu
trebuie sa fie la corectitudinea cuvintelor, ci la starea inimii noastre înaintea Lui.
Daca inima nu participa, actul fizic al rugaciunii este cu totul inutil.
irina
Moderator
Moderator

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 37
Localizare : de.....nicaieri
Joburi/Distractii : infinite...
Stare de spirit : iubesc oamenii pur si simplu........

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de 13th August 2010, 21:14

Dumnezeul meu tie iti multumesc

Iti multumesc Doamne Dumnezeul meu pentru tot ce mi-ai dat in viata asta,in primul rand iti multumesc ca sunt sanatos,ca am ochi sa vad minunatiile pe care Tu le-ai creat pentru noi,am urechi sa pot auzi de Tine si sa te pot cunoaste mai bine,iti multumesc din suflet ca ai fost tot timpul alaturi de mine si m-ai pazit de toate cele rele,mi-ai ajutat sa trec cu bine peste greutatile vietii si ai ascultat tot timpul rugaciunile mele chiar daca eu sunt un nevrednic si un mare pacatos.Te rog din tot sufletul meu nu te departa de la mine Doamne ca fara Tine simt un gol in sufletul meu si simt ca nu am nici un rost in viata asta ca toate sunt doar prin Tine Doamne Dumnezeul meu,toata speranta si toata nadejdea doar Tu esti pentru mine.Te mai rog Doamne sa ai grija de noi de toti,ca toti suntem fii Tai asa cum suntem noi mai buni sau mai rai,si iarta-ne noua gresalele noastre,ca pacatosi suntem de nu mai stim de noi.Spala-ne Doamne sufletele noastre,curateste inimile si gandurile noastre de cele rele si pune in noi un duh nou,curat si statornic sa te putem primi pe Tine ca fara Tine nu exista mantuire.Doamne Dumnezeul nostru ai grija de noi de toti si iarta-ne pe noi nevrednicii. AMIN AMIN AMIN
lacramioara
Administrator
Administrator

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de 13th August 2010, 21:16

RUGACIUNEA PARINTILOR PENTRU FIII LOR

DOAMNE,DUMNEZEUL CERULUI SI AL PAMANTULUI,CARE CU INTELEPCIUNEA TA AI ZIDIT PE OM DIN TARANA SI AI SUFLAT IN FATA LUI SUFLARE DE VIATA ,FACANDU-L OM VIU ,VIETUITOR VREMELNIC SI VESNIC;APOI BINECUVANTANDU-L,AI ZIS;'CRESTETI SI VA INMULTITI,UMPLETI PAMANTUL SI-L STAPANITI';IAR IN CANA GALILEI PRIN UNICUL TAU FIU,ISUS HRISTOS,AI BINECUVANTAT NUNTA SI PRIN ACEASTA NASTEREA DE FII SI FIICE,CU ADANCA UMILINTA TE RUGAM,AJUTA-NE CU DARUL TAU,TOTDEAUNA A NE IMPLINI DATORIILE NOASTRE DE PARINTI,IN CRESTEREA BUNA A COPIILOR NOSTRI.DOAMNE ,DUMNEZEUL MILELOR,MILOSTIVESTE-TE SPRE NOI SI CASA NOASTRA SI IN MAREA TA BUNATATE VARSA CU IMBELSUGARE HARUL TAU PESTE TOTI COPIII NOSTRI,PE CARE TU NI I-AI DARUIT. MULT MILOSTIVE,DOAMNE ,CARE DAI HRANA PASARILOR CERULUI SI TUTUROR VIETUITOARELOR PAMANTULUI,CEL CE PAZESTI FLOAREA CE RASARE IN MIJLOCUL STANCILOR,HRANESTE,CRESTESI PAZESTE CU BINE SI PE COPIII NOSTRI.AJUTA-NE DOAMNE,SA RASADIM IN FIINTA LOR TOT CE-I BUN FOLOSITOR,SFINTEI BISERICI,NEAMULUI SI BINEPLACUT TIE,CA PRINTR-INSII SA SE PREAMAREASCA NUMELE TAU CEL SFANT.UMPLE-L ,DOAMNE,DE INTELEPCIUNE LUMINATA SI PRICEPERE SFANTA, CARE SE POGOARA DE LA TINE.APARA-I PE EI DE TOATE CURSELE VRAJMASILOR,VAZUTI SI NEVAZUTI.PORUNCESTE INGERILOR TAI ,CA TOTDEAUNA SA FIE CALAUZITORII SI POVATUITORII LOR LUMINATI,SPRE TOATE FAPTELE CELE BUNE.RUGAMU-NE TIE DOAMNE,DESCHIDE MINTEA LOR CA SA TE CUNOASCA PE TINE,CAT SE POATE MAI MULT.AMIN.
lacramioara
Administrator
Administrator

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de 13th August 2010, 21:18

DOAMNE, IN FIECARE ZI TE BINECUVANTAM

In aceasta zi care incepe,
ajuta-ne sa savarsim
lucruri bune.
La inceputul aceste zile
iti ofer mainile mele.
Doamne,ajuta-ma
sa nu fac nimic rau.
Iti ofer aceasta noua zi
si vreau sa-ti raman
credincios,
insa ma tem,caci
sunt atat de slab!
lacramioara
Administrator
Administrator

Sus In jos

Mesaj Scris de raluca la data de 13th August 2010, 21:21

TALISMANUL

Slava Tie Dumnezeul nostru... Împarate ceresc... Sfinte Dumnezeule... Preasfânta Treime... Tatal nostru... Ca a Ta este împaratia... Miluieste-ne pe noi... Slava... Doamne, miluieste-ne pe noi... Si acum... Usa milostivirii...

Aceasta rugaciune a fost gasita in 1585, sub mormantul Mantuitorului. Acela care va citi aceasta rugaciune, sau o va asculta cand o va citi altcineva, sau o va purta asupra sa, acela nu are sa moara subit, nu va fi invins in lupta si nu va cadea in mainile dusmanilor. El nu va fi niciodata invins. Cand o femeie se afla in durerile nasterii, de se va citi aceasta rugaciune, va avea nastere usoara. De se va atinge cu el(Talismanul) partea dreapta a copilului, acel copil va fi ferit de toate bolile si accidentele si va fi cu noroc. Acela care va purta asupra sa aceasta rugaciune, va crede si va face numai fapte bune, va fi ferit de toate felurile de boli, inclusiv de epilepsie. Cand veti vedea pe cineva in prada acestei boli, se spune ca este de ajuns a atinge partea dreapta a corpului bolnav cu aceasta rugaciune, ca sa se vindece cu desavarsire.
Acela care va scrie aceasta rugaciune, fie pentru el, fie pentru altii, il voi binecuvanta, zice Domnul Dumnezeu, iar acela care va ramane nepasator, batandu-si joc si dispretuind-o, va fi pedepsit. Cand aceasta rugaciune va fi dusa intr-o casa, acea casa va fi ferita de orice fel de primejdii, acea casa nu va fi inundata, nici distrusa de dusmani.
Acela care va citi in fiecare zi aceasta rugaciune, va fi prevenit cu 3 zile inainte de ceasul mortii sale.
Aceasta rugaciune trebuie citita in Numele Tatalui, al Fiului si al Sf. Duh. Amin.
Eu, Domnul Dumnezeu Atotputernic, trimit pe pamant aceasta rugaciune de rezistenta in fata dusmanilor. Puterea sa este mare, atat pentru cel care o poarta, cat si pentru cei care o aud citita, fiind valabila 20 de zile, timp in care nu ti-i se poate intampla nimic rau. Cel care o citeste este ferit de incendii, de inec si de vrajitorii. Cand o femeie naste, i se pune rugaciunea pe cap, spunand de 3 ori rugaciunea Sfintei Treimi si Tatal Nostru si ea va naste usor. Acela care va purta aceasta rugaciune si va crede in cele inscrise intr-insa, va invinge asupra dusmanilor sai.
Se incepe cu Sfanta Cruce a lui Iisus Hristos, se va pune inaintea ta, sau sub perna cand dormi; ziua a se purta in partea dreapta zicand: Crucea lui Iisus sa ma apere impotriva rautatilor si dusmanilor. Tine-ma Iisuse Hristoase si ma apara cu puterea Ta. fereste-ma de toti dusmanii vazuti sau nevazuti, care doresc nimicirea mea. Acest lucru te va ajuta, deoarece acest talisman a fost scris de Iisus Hristos si de Fecioara Maria si puterea lui este mare.
Acela care va auzi despre aceasta rugaciune, sa o ceara, ori sa o scrie, cu gand curat si litere de aur in mintea si sufletul sau.
Domnul Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu cu Sfanta Treime poruncesc ca puterea acestui Talisman sa o aiba numai acela care respecta zilele de lucru si sarbatorile. Castigul nostru sa nu-l castigam in zilele de sarbatoare. De aceea s-au dat 6 zile de lucru, ca cea dea 7-a, Duminica, sa ramana zi de repaus, reculegere si rugaciune; sa se tina cu curatenie si fapte bune. Sa se mai stie ca Dumnezeu s-a nascut din Sfanta Fecioara Maria intr-o noapte sfanta. Cei care nu respecta cele 10 porunci vor fi blestemati si pedepsiti cu boli si foamete, cu razboi si multe altele. Pentru cei mai putin rai voi face voi face sa existe intotdeauna un indrumator, un stapan unul peste celalalt si necredinta va fi pedepsita cu tunete si fulgere.
Poruncesc ca intotdeauna sa se mearga la biserica, tineri, femei, barbati, batrani si copii, in toate duminicile si sarbatorile. Sa-si recunoasca greselile, inainte de spovedanie sa se duca pregatiti, pentru a nu se uita vreun pacat. Sa nu se injure niciodata pe drept sau pe nedrept. Sa nu va fie rusine de saracie, nici de semenii vostri. Cel care are pacate mari, sau cate stele pe cer, va fi iertat de ele daca va purta TALISMANUL asupra sa, citindu-l macar o data pe saptamana. Acela cere-l va da si altora sa-l copieze, il va citi, sau il va da de scris, sau il va darui, acelui om bine ii va merge, iar care nu crede in el, va fi blestemat in vecii vecilor. Afara de aceasta porunca, sa credeti si sa tineti acest TALISMAN al lui iisus Hristos care s-a nascut din Fecioara Maria. Faceti acest lucru in numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.
Eu, Iisus Hristos, port ranile Mele cu putere de rezistenta in fata durerii si desertaciunilor lumii prin ajutorul acestui TALISMAN ! Cine are acest TALISMAN, acela sa stea linistit asa cum am stat si Eu, Iisus Hristos, in reculegere. In numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh, Amin.
Cine va purta aceasta binecuvantare, TALISMANUL, asupra sa, din partea dusmanilor rau nu va suferi, caci sufletul incarcat de nenorociri si catastrofe nu se va inspaimanta de nimic, nici in fata glontului unui criminal sau dement. Va invinge in fata unui furt imediat sau dinainte complotat, ori alte rautati, inca dinainte va fi ferit de orice imprejurare rea. In cazul unui atac direct cu orice arme, ele nu vor actiona, nu vor putea sa nimiceasca pe nimeni dintre cei care poarta acest Talisman asupra lor, sau cel care l-a auzit citindu-se fiind ferit de tot raul timp de 20 de zile, conform poruncii Domnului nostru Iisus Hristos.
In al 2-lea rand, toate armele vizibile si invizibile vor sta nemiscate, prin botezul lui Iisus Hristos, care s-a botezat in apa Iordanului.
In al 3-lea rand, toate armele vizibile si invizibile vor sta nemiscate prin nevinovatiile Sfintei Fecioara Maria.
In al 4-lea rand, vor sta nemiscate toate armele vizibile si invizibile din porunca Sfantului Duh. Amin.
In al 5-lea rand, vor sta nemiscate toate armele vizibile si invizibile prin firea Domnului nostru Iisus Hristos, care m-a creat si pe mine.
In al 6-lea rand, vor sta nemiscate toate armele vizibile si invizibile in numele tuturor Sfintilor si in marirea Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.
Dumnezeu, pe toti care vor purta acest TALISMAN ii va binecuvanta in vecii vecilor. Amin.
Cel care poarta acest TALISMAN va fi scutit de rele si de vrajitorii, nici in judecata nu va fi nedreptatit, deasemenea nici doborat de nici un fel de arma. JUR prin Adevarul acestor vorbe Sfantul Fiu Iisus !
Asadar, iubiti crestini, luati acest TALISMAN sa fie pentru minecalauza vietii si reusita impotriva dusmanilor. Sa fie de folos acelora pentru care am scris si sa le ajute Dumnezeu in toata viata lor. Amin.

raluca
mamica VIP
mamica VIP

Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 06/08/2010
Varsta : 41
Localizare : piatra neamt
Joburi/Distractii : cititul

Sus In jos

Mesaj Scris de lacramioara la data de 13th August 2010, 21:23

IERTARE

DOAMNE, iarta-ma, nu ma judeca dupa slabiciunea si rautatea mea, ci
dupa bunatatea TA !Ca un om am gresit, ca un DUMNEZEU, IARTA-MA!
lacramioara
Administrator
Administrator

Sus In jos

Mesaj Scris de raluca la data de 13th August 2010, 21:31

Tatal nostru

Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau
Vie imparatia Ta
Faca-se voia Ta
Precum in cer asa si pre Pamant
Painea noastra cea de toate zilele
Da-ne-o noua astazi
Si ne iarta noua gresalele noastre
Precum si noi iertam gresitilor nostri
Si nu ne duce pre noi in ispita
Ci ne izbaveste de cel rau
Ca a Ta este imparatia
Puterea si Slava
In numele Tatalui
Al Fiului
Al Sfantului Duh
Amin.

raluca
mamica VIP
mamica VIP

Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 06/08/2010
Varsta : 41
Localizare : piatra neamt
Joburi/Distractii : cititul

Sus In jos

Mesaj Scris de irina la data de 19th August 2010, 01:23

RUGĂCIUNEA DE JOI

Doamne Iisuse Hristoase, Fiule şi Cuvântul lui Dumnezeu Tatăl, care în ziua de astăzi ai luat Cina cea de pe urmă, cu ucenicii Tăi, şi cu mare umilinţă ai spălat picioarele lor, şi ale ucenicului care Te-a vândut! Apoi, luând pâine şi vin în mâinile Tale Cele Sfinte şi binecuvântându-le cu puterea Ta cea Dumnezeiască, le-ai făcut însuşi Trupul şi Sângele Tău, cu care i-ai împărtăşit zicând: 'Luaţi, mâncaţi şi beţi, că acestea sânt Trupul şi Sângele Meu, pentru ca să se ierte păcatele voastre.' Cela ce tot în ziua aceasta Te-ai înălţat la cer şi ai şezut de-a dreapta lui Dumnezeu, Tatălui Tău, să împărăţesti împreună cu El în veci, ca Unul-Născut Fiul Său preaiubit.
Rogu-Te deci, pentru rugăciunile ucenicilor Tăi, iartă păcatele noastre, ale tuturor, ale celor vii şi ale celor răposaţi. Dă-mi, Doamne, lacrimi fierbinţi, ca să-mi plâng păcatele. Darul Tau cel curăţitor, care a spălat picioarele ucenicilor Tăi, să spele şi să curăţească inima şi sufletul meu, ca aşa, cu vrednicie, cu curăţie şi cu umilinţă să mă împărtăşesc cu Sfintele Tale Taine, acum şi în timpul morţii mele, iar în ora despărţirii mele, cu bucurie să se suie sufletul meu la Tine, fără de nici o frică, întrebare sau împiedicare să trec vămile văzduhului, intrând în mărirea Ta cea cerească. Ajută-mi, Doamne, ca să Te măresc în veci, să mă închin Numelui Tău Celui Sfânt. Amin.
irina
Moderator
Moderator

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 37
Localizare : de.....nicaieri
Joburi/Distractii : infinite...
Stare de spirit : iubesc oamenii pur si simplu........

Sus In jos

Mesaj Scris de mamica de gemenii la data de 20th Noiembrie 2010, 21:30

irina a scris:RUGĂCIUNEA DE JOI

Doamne Iisuse Hristoase, Fiule şi Cuvântul lui Dumnezeu Tatăl, care în ziua de astăzi ai luat Cina cea de pe urmă, cu ucenicii Tăi, şi cu mare umilinţă ai spălat picioarele lor, şi ale ucenicului care Te-a vândut! Apoi, luând pâine şi vin în mâinile Tale Cele Sfinte şi binecuvântându-le cu puterea Ta cea Dumnezeiască, le-ai făcut însuşi Trupul şi Sângele Tău, cu care i-ai împărtăşit zicând: 'Luaţi, mâncaţi şi beţi, că acestea sânt Trupul şi Sângele Meu, pentru ca să se ierte păcatele voastre.' Cela ce tot în ziua aceasta Te-ai înălţat la cer şi ai şezut de-a dreapta lui Dumnezeu, Tatălui Tău, să împărăţesti împreună cu El în veci, ca Unul-Născut Fiul Său preaiubit.
Rogu-Te deci, pentru rugăciunile ucenicilor Tăi, iartă păcatele noastre, ale tuturor, ale celor vii şi ale celor răposaţi. Dă-mi, Doamne, lacrimi fierbinţi, ca să-mi plâng păcatele. Darul Tau cel curăţitor, care a spălat picioarele ucenicilor Tăi, să spele şi să curăţească inima şi sufletul meu, ca aşa, cu vrednicie, cu curăţie şi cu umilinţă să mă împărtăşesc cu Sfintele Tale Taine, acum şi în timpul morţii mele, iar în ora despărţirii mele, cu bucurie să se suie sufletul meu la Tine, fără de nici o frică, întrebare sau împiedicare să trec vămile văzduhului, intrând în mărirea Ta cea cerească. Ajută-mi, Doamne, ca să Te măresc în veci, să mă închin Numelui Tău Celui Sfânt. Amin.

cei care vorbesc numai de Dumnezeu si Iisus stiu ca sunt pocaiti
oare asa e
eu avem un vecin pocait si nu vorbea deloc de Maica Domnului nu credea in ea
mamica de gemenii
wabmaster

Data nasterii : 07/07/1983
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Mangalia Constanta
Joburi/Distractii : acasa cu nazdravani
Stare de spirit : fff buna

Sus In jos